nasharik
Неділя, 27.05.2018, 04:58

Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

» Меню сайту

» Розваги,відпочинок

» Категорії розділу
Домашні справи [8]
Готуємо дома [9]
Консервування дома [5]
Господарство [4]
Ваше здоров`я [5]
Варення [4]

» Форма входу

» На нашому сайті

» Кнопка сайту
Сайт цікавої інформації

» Цей день в історії

» Калькулятор

» Тест швидкості

» Реклама

» Інформери
Курсы наличного обмена на сегодня

Головна » Статті » Для дому та сім`ї » Готуємо дома

Приготування домашнього вина

  

   Плодові вина рекомендується робити не міцніше від 10-11 градусів — тоді вони мають приємний смак і їх легко приготувати. Можна готувати і десертні вина міцністю 14-15 градусів.

Міцність вина залежить від кількості цукру, що додається в нього. Під час бродіння з цукру утворюється спирт. Додавання близько 20 грамів цукру на 1 літр підвищує міцність вина приблизно на один градус.

Отже, для одержання вина міцністю 11 градусів треба додати 220 грамів цукру на літр. Але через те, що в плодах і ягодах уже міститься певна кількість цукру, то додавати його слід менше.

Вино повинно також містити кислоту, приблизно 6-7 грамів на літр. Регулювати її кількість можна більшим чи меншим додаванням води в сік до бродіння.

У кілограмі соку різних плодів і ягід різна кількість кислоти:

Яблука, ожина і чорниці — 8 г

Суниці — 10 г

Шипшина — 19 г

Порічки — 23 г

Смородина — 26 г

Вишня — 16 г

Терен — 35 г

Агрус — 16 г

Аронія (чорноплідна горобина) — 23 г

Виходячи з цього, розраховують, скільки води треба додати на кожний літр соку, щоб одержати вино, яке містить 6-7 грамів кислоти в одному літрі.

Наприклад, кілограм соку агрусу містить 16 г кислоти. 1 літр вина повинен містити її 7 г, але через те, що частина кислоти при бродінні втрачається, беруть для розрахунку 8 г.

Ми повинні взяти 0,5 літра соку агрусу, а через те, що в ньому вже є кислота, необхідна для 1 літра вина, збільшити його об’єм до 1 літра шляхом додавання води.

Слід враховувати, що у вино згодом буде тричі додаватися цукор, розведений невеликою кількістю води. Ця вода повинна входити в загальну кількість, і, отже, при першому розведенні соку додавати її треба менше.

Яблучні і виноградні соки розбавляти не слід, тому що в них при бродінні кислотність знижується.

Для одержання доброго плодово-ягідного вина, що має смак і аромат того плоду, з якого воно зроблене, необхідно, щоб плоди або ягоди були стиглими і найкраще — свіжозібраними.

Сік і вино не повинні зберігатися в освітленому місці, якнайменше контактувати з повітрям і зовсім не стикатися з металами, особливо з цинком.

Сік із плодів і ягід вичавлюють за допомогою м’ясорубки, всі металеві частини якої покриті кислотостійким лаком, або ж дерев’яним товкачиком у бочці. Можна видушити сік і через лляну торбинку. Для бродіння його зливають в емальований, глиняний або скляний посуд.

Для бродіння соку необхідно додати до нього дріжджі у вигляді заздалегідь приготовленої закваски. Простіше за все брати «дикі» дріжджі, що живуть на невимитих ягодах.

Сік наливають у бутлі, змішують його у точно розрахованій пропорції з водою, додають цукор (не більш 1/3 усієї кількості, інакше бродіння може незабаром припинитися) і ставлять для бродіння.

Бутель наповнюють тільки на 2/3 об’єму, тому що бродіння йде досить бурхливо.

Під час бродіння температура в бутлі піднімається на 8-10 градусів. Перегрівання небезпечне для винних дріжджів, тому бутель варто поставити в погріб, щоб температура в ньому була 18-20, але не вище 25 градусів.

Через 3-4 дні бродіння помітно слабшає. В цей час слід додати другу порцію цукру, також розведеного у воді, а через 7-8 днів — останню порцію. Тепер, коли бродіння проходить мляво, бутель вносять у приміщення з температурою 20-25 градусів, щоб підсилити його. Важливо, щоб при кожному додаванні весь цукор перебродив.

Повністю бродіння припиняється на 14-21 добу. Вуглекислий газ більше не виділяється, дріжджі опускаються на дно, і вино у верхніх шарах починає світлішати. В цей час його відокремлюють від дріжджів.

Переливають вино за допомогою гумової трубки (сифона) і стежать, щоб не потрапили дріжджі. Посуд заповнюють вщерть так, щоб пробка витиснула частину вина, інакше там залишиться повітря.

Залишки густої маси із дріжджами можна злити в полотняну торбу і дати можливість стекти вину.

Потім вино ставлять у підвал на 3-4 тижні. За цей час воно світлішає, а незначна кількість дріжджів, що там є, осідає на дно. Після цього вдруге переливають вино сифоном у чисту посудину. Звідти через 3-4 тижні його можна розливати в пляшки.

Закваска

Спиртове бродіння, тобто перетворення соку на вино, викликається мікроорганізмами — дріжджами.

Якщо немає винних дріжджів, бродіння можна проводити і на «диких», що є на поверхні ягід. Але в такому разі спирту набирається не більше 14-15% (об’ємних). Розмножують «дикі» дріжджі в такий спосіб. За 10 днів до початку приготування вина збирають стиглі, не забруднені землею ягоди ранніх культур (малина, порічки, садова полуниця).

Ягоди не миють, щоб не змити дріжджі. В пляшку наливають склянку води, насипають півсклянки цукру і дві склянки розім’ятих ягід. Суміш збовтують, пляшку закривають ватним тампоном і ставлять у темне місце з температурою 22-24°С. Після того як сік побродить 4-5 днів, пляшку збовтують, сік відокремлюють через марлю від м’язги і використовують як закваску. Для приготування десертного вина необхідно 3% такої закваски, столового і напівсолодкого — 2%, тобто при одночасному приготуванні 10 л вина закваски беруть 300 або 200 г.

Закваску готують один раз на сезон. Надалі для одержання вина з плодів, що пізно дозрівають, і ягід (яблука, сливи і т. д.) замість закваски використовують осад, що утворився під час бродіння соку при приготуванні вина з більш ранніх культур. На 10 л вина витрачають 100 г осаду.

Але в домашніх умовах не завжди можна приготувати добру закваску. Ягоди, зібрані після сильного дощу, майже не містять дріжджів, закваска довго не починає бродити, при її використанні сусло може запліснявіти. В цьому разі її потрібно приготувати заново. Важко також буває приготувати закваску взимку для горобинового вина.

Зберігати закваску більше 10 днів не можна, при кімнатній температурі вона легко скисає.

Найактивніші «дикі» дріжджі на ягодах винограду. Взявши одну ягоду і вичавивши її сік в невелику кількість плодового або ягідного соку, ви через кілька днів отримаєте закваску. Готують вино і без дріжджів, але якість його тоді виходить гірша.

Фруктові

Кожний вид ягід та фруктів створює особливий неповторний аромат і колір при приготуванні вина. Нижче наведено основні якості фруктових вин.

Яблучне — легке біле вино.

Абрикосове — солодке біле вино.

Ожинове — густе червоне вино.

Смородинове — міцне вино типу портвейн.

Вишневе — бордове вино типу кларет.

Тернове — дуже сухе червоне вино.

Бузинове — портвейн.

Агрусове — солодке шампанське.

Виноградне — легке сухе біле вино.

Аличове — легке біле вино.

Шипшинове — дуже сухе біле вино.

Вино з глоду — сухе біле вино.

Шовковичне — дуже сухе червоне (біле) вино.

Грушеве — легке біле вино.

Вино з чорносливу — червоне вино.

Айвове — дуже сухе біле вино.

Малинове — рожеве вино.

Вино з порічок — сухе рожеве

Яблучне вино

I рецепт

6,3 л яблучного соку, 0,7 л горобинового соку, 2,5 кг цукру, 1,5 л води, 0,5 л спирту або 1 л горілки.

Готується з яблучного соку. Можна додати невелику кількість горобинового соку для кращого освітлення вина (співвідношення соків: 90% яблучного і 10% горобинового). На 10 л вина потрібно 7 л соків. Для одержання сусла взяти 6,3 л яблучного соку (краще з пізніх сортів яблук) і 0,7 л горобинового соку з додаванням 2,5 кг цукру і 1,5 л води. При відсутності горобинового соку можна взяти лише яблучний у кількості 8 л і додати 2 кг цукру і 0,8 л води. Після ретельного перемішування соків із водою і розчинення цукру сусло розлити в бутлі і поставити для бродіння, додаючи в них приготовлену закваску. Бродіння продовжується 7-10 днів. У результаті бродіння виходить вино міцністю 5-11°. Для доведення міцності до 16° вино потрібно спиртувати. На 10 л вина взяти 0,5 л спирту або 1 л горілки, рівномірно розподілити по бутлях, старанно перемішати до одержання однорідної міцності вина. Після спиртування витримати вино 5 діб. Після цього вино профільтрувати і розлити в пляшки. Яблучне вино повинно бути золотавого кольору, з освіжаючим приємно-кислим смаком і ароматом свіжих яблук.

ІІ рецепт

Яблука наріжте, помістіть під прес і відтисніть сік. Можна використати соковижималку. У відтиснений і проціджений сік додайте воду (з розрахунку 100 г на 1 л соку) і цукор (з розрахунку 150 г на 1 л). Вийде десертне вино із вмістом приблизно 16% спирту.

Отриману суміш вилийте в спеціальну сулію. Основний період бродіння триває кілька днів — про його закінчення можна довідатися за тим, що перестали виділятися в склянку з водою пухирці вуглекислого газу. Із цього моменту починається друге бродіння, що триває 6-8 тижнів. Тепер потрібно зняти вино з осаду: за допомогою трубки, введеної в сулію або бочку, акуратно злити вино в чисту тару так, щоб осад залишився на дні ємності.

Ожинове вино

3 кг ожини, 3,5 л окропу; на кожних 4,5 л соку — 5 склянок цукру і 0,5 ст. л. дріжджів.

Покласти ожину в посудину і залити окропом. Настоювати 4 дні, потім процідити. Виміряти сік і додати цукор та дріжджі. Поставити для бродіння в тепле місце (18-24°С). Після припинення бродіння (це вино може бродити всього 2-3 тижні) добре розмішати. Дати осісти осаду протягом 3 днів. Процідити, залишити у бочці на 4 місяці. Розлити по пляшках, закоркувати і поставити в прохолодне темне місце на кілька місяців.

Вино з червоних слив

3,5 кг червоних слив, 4,5 л окропу; на кожних 4,5 л соку — 6 склянок цукру, 0,5 ст. л. дріжджів, сік 2 лимонів.

Залити сливи окропом. Якщо вони тверді, прес має бути важчим. Настоювати 4 дні. Процідити і виміряти кількість соку. Додати цукор, дріжджі, лимонний сік і поставити в тепле місце (18-24°С). Коли скінчиться бродіння (це відбувається швидко, через 2-3 тижні), перемішати. Дати відстоятись протягом 3 днів. Процідити через дуже тонку тканину, наповнити бочку вщерть. Закоркувати і залишити на 5 місяців. Розлити по пляшках, закоркувати їх і поставити в темне прохолодне місце.

Вино з ревеню

2 кг ревеню, 3,5 л окропу; на 4,5 л соку — 5 склянок цукру, 0,5 ст. л. дріжджів, сік половини лимона, сік половини апельсина.

Нарізати ревінь шматочками, залити окропом для виділення соку. Настоювати 4 дні. Процідити і виміряти кількість рідини. Додати цукор і дріжджі (намастити їх на розмочений сухар). Влити сік з лимона й апельсина і поставити в тепле місце (18—24°С) для бродіння. Після припинення бродіння (приблизно через 1—1,5 місяця) добре перемішати. Дати відстоятися протягом 3 днів. Процідити, наповнивши бочку по вінця, інакше вино буде кислувате. Закоркувати і настоювати на 6 місяців. Розлити у пляшки, закоркувати і зберігати в темному прохолодному місці ще кілька місяців.

Вино зі слив угорок

2,5 кг слив угорок, 4,5 л окропу, шкірка 2 лимонів; на 4,5 л соку — 4-5 скл. цукру, 0,5 ст. л. дріжджів, сік одного апельсина.

Готувати, як яблучне вино.

Сливове кріплене вино

1 кг слив, 300 г цукру, 400 мл горілки.

Стиглі сливи почистіть від кісточок, пересипте в сулію із широким горлечком, чергуючи шари плодів із шарами цукру. Зав’яжіть сулію чистою тканиною і поставте на сонце. Через кілька днів сливи пустять сік. Щоб він покривав сливи, сулію час від часу струшуйте. Після появи соку можна додати горілки, щоб рідина повністю покрила плоди. Сулію поставте на 1 місяць у прохолодне місце, потім процідіть, розлийте в пляшки і через 3-4 місяці вино можна куштувати.

Вино із шипшини

І рецепт

3 кг шипшини, 3,5 л окропу; на 4,5 л соку — 5 склянок цукру, 0,5 ст. л. дріжджів.

Залити ягоди окропом. Через твердість ягід їх треба настоювати не менше 7 днів, вичавлюючи щодня. Процідити. Виміряти кількість соку і додати цукор та дріжджі. Поставити в тепле місце (18-24°С) для бродіння. Після припинення бродіння перемішати. Дати відстоятися протягом 3 днів. Процідити, закоркувати і настоювати 4 місяці. Розлити у пляшки, закоркувати і поставити в прохолодне темне місце на кілька місяців.

ІІ рецепт

2 кг прихопленої морозом шипшини очистити, вимити, залити теплуватим цукровим сиропом (2 кг цукру на 5 л води).

Посуд закрити кришкою і витримувати доти, поки не перестануть з’являтися бульбашки (приблизно 20-30 днів). Потім вміст процідити, розлити в бутлі, закоркувати, поставити в прохолодне місце.

ІІІ рецепт

1 кг стиглої шипшини, 3 л. води, 1 кг цукру.

Шипшину промити, обрізати кінчики, вийняти насіння, ягоди засипати в п’ятилітрову банку, залити охолодженим цукровим сиропом (звареним із 3 л води і цукру). Банку нещільно закрити і поставити в тепле місце на 3 місяці. Час від часу банку потрібно струшувати. Через 3 місяці сік процідити, розлити в пляшки. Щільно закоркувати і поставити на 3-6 місяців у прохолодне місце. Чим довше витримане вино, тим воно міцніше і смачніше.

Вино з глоду

3 кг глоду, 3,5 л окропу; на 4,5 л соку — 5 склянок цукру, 0,5 ст. л. дріжджів.

Готується за рецептом І вина із шипшини.

Грушеве вино

2 кг груш, 4,5 л окропу; на 4,5 л соку — 6 склянок цукру, 1 ст. л. дріжджів, сік 2 лимонів.

Готується за рецептом яблучного вина.

Сливове вино

І рецепт

2 кг слив (краще різних сортів), 0,5 кг цукру, 3 л води (окропу); на 4,5 л соку — 3 склянки цукру, 0,5 ст. л. дріжджів.

Вийняти кісточки зі слив, засипати їх цукром. Залити окропом. Настоювати 4 дні. Процідити і виміряти кількість рідини. Додати цукор, дріжджі (намастити їх на розмочений сухар) і подрібнені сливові кісточки. Поставити в тепле місце (18-24°С) для бродіння. Після припинення бродіння (приблизно через 1-1,5 місяця) добре перемішати. Дати відстоятись протягом 3 днів. Процідити, наповнивши бочку по вінця, інакше вино буде кислувате. Закоркувати і настоювати 6 місяців. Розлити в пляшки, закоркувати і зберігати в темному прохолодному місці ще кілька місяців.

ІІ рецепт

Сливи погано віддають сік. Тому потрібна спеціальна обробка їх для кращого відділення соку. Для приготування вина відбирають стиглі, непошкоджені плоди, миють їх і вкладають у скляний посуд. Цукровий сироп готують заздалегідь: 200 г цукру на 1 л води. Його нагрівають до кипіння і заливають ягоди киплячим сиропом, потім закривають кришкою і витримують під теплою «шубою» протягом 8 годин. Потім зливають сироп, знову нагрівають до кипіння і заливають ягоди вдруге. На 1 кг слив беруть 2 л сиропу. Остиглий ягідний настій спиртують, закривають кришкою і настоюють 10-15 днів. Після цього акуратно зливають з осаду і розливають для зберігання. Таке вино містить 15-18% спирту і має приємний смак, може довго зберігатися. Витримка покращує смак і аромат напою.

Айвове вино

3 кг айви, 4,5 л окропу; на 4,5 л соку — 5 склянок цукру, 0,5 ст. л. дріжджів, сік і шкірка 3 лимонів.

Якщо айва дуже тверда, натерти її на крупній тертці. Кип’ятити масу протягом 15 хвилин, поклавши на айву гніт. Далі робити згідно з рецептом приготування яблучного вина.

Вино з терну

2 кг терну, 3 л окропу; на 4,5 л соку — 6 склянок цукру, 0,5 ст. л. дріжджів.

Готується за рецептом вина із смородини, але готовність його настає через 10 місяців.

Вино з обліпихи

І рецепт

Ягоди перебрати, очистити. Якщо вони були заморожені, то їх розморозити і помити. З 4 кг ягід виходить 3 л соку. Для зменшення кислотності сік наполовину розбавити кип’яченою водою. Потім залишити для бродіння. Після закінчення бродіння вино перелити в пляшки, закоркувати і поставити в прохолодне місце. Витримане протягом 1 року вино набуває золотавого кольору, стає цілком прозорим, має легкий аромат ананаса і свіжого бджолиного меду. Смак вина солодкувато-кислий, гострий, освіжаючий.

ІІ рецепт

15 кг ягід обліпихи, 5 кг цукру.

Немиті ягоди обліпихи збийте міксером у пластмасовому або емальованому посуді і відтисніть сік через марлю мінімум двічі. Перед повторним відтисканням м’язгу розбавте вистояною водою, збийте міксером і ще раз відтисніть. Отриманий сік залийте в 20-літрову сулію. Долийте води так, щоб загальний обсяг становив 0,5 обсягу посуду. Додайте 2,5 кг цукру, накрийте марлею і нехай стоїть 3 дні при кімнатній температурі. Те, що залишилося після відтиснення, не викидайте, а підсушіть у духовці — потім можна використати для приготування обліпихової олії. Решту цукру всипайте за 3-4 прийоми, приблизно рівними частинами на 4-й, 7-й, 10-й день після початку бродіння. Постійно знімайте жовтогарячу піну з поверхні вина, що бродить. Піну теж не викидайте, а змішайте із цукром у співвідношенні 1:1 і поставте в морозилку — змішавши потім її з вершковим маслом, ви одержите смачне просочення для коржів. Коли процес бродіння підійде до кінця, вино перелийте в пляшки й закоркуйте. Поставте їх у прохолодне місце й витримуйте не менше 1 року.

Вино з горобини міцне

Для одержання доброго горобинового вина треба додати до горобинового соку 20% яблучного, з пізніх сортів яблук. На 10 л вина необхідно 4,5 л соку. Для приготування сусла взяти 3,6 л горобинового соку, 0,9 л яблучного соку, 2,5 кг цукру і додати 4 л води. Готується вино як плодово-ягідні. Готове вино світло-жовтого кольору і гіркувате на смак.

Горобинове вино

Ягоди горобини подрібніть і спресуйте. Залийте водою отриману масу з розрахунку 1 л на 1 кг ягід. Цукор у суміш додайте у співвідношенні 200 г на 1 кг ягід. Дайте пройти процесу шумування протягом 5-7 днів, а потім пресуванням відокремте сік. Знову додайте цукор — 140 г на 1 л. Вино зніміть із осаду, освітліть.

Білий вермут

8 л яблучного десертного вина, 2 л горобинового вина, 0,8 л меду, 1 ч. л. настою трав.

Запашна настоянка. Упродовж тижня дайте настоятися на горілці деревію (4 г), кориці (3 г), м’яті (3 г), мускатному горіху (1 г), кардамону (2 г), шафрану (1 г) і полину (3 г). Пляшку з настоєм потрібно щодня струшувати.

Тепер змішайте яблучне і горобинове вина, настоянку й мед, розлийте в пляшки, закоркуйте й дайте настоятися протягом 3 тижнів.

Вино з чорноплідної горобини (аронії)

Горобину очистити від гілочок, листя, вимити, розчавити качалкою на дошці. Для повного відділення соку м’язгу залишити в скляному, дерев’яному або емальованому посуді при температурі 18-20°С для бродіння. М’язгу, що забродила, відтиснути. Сік процідити і злити в бутель або в бочку, а вичавки помістити в посуд і залити водою (50% від кількості соку), залишити на добу. Вода витягне з м’язги залишки цукру, кислот, барвників і дубильних речовин. Через добу цю масу знову відтиснути, сік змішати із соком першого віджиму. В сік додати цукор (250-300 г на 1 л соку). Спочатку краще всипати половину цукру, а через 2-3 дні, коли розпочнеться бурхливе бродіння, всипати решту. При додаванні цукру його попередньо розводять у невеликій кількості соку. Бутель або бочку залити на 3/4 об’єму. Бутель закрити ватяним тампоном для вільного виходу вуглекислого газу. Для бродіння поставити бутель у тепле місце. Протягом 10-12 діб проходить бурхливе бродіння, сік піниться, а потім затихає. Ще 15-20 діб вино продовжує бродити. Молоде вино обережно злити з осаду за допомогою трубочки. Зняте з осаду воно на смак терпке, в ньому відчувається спирт. Потрібно додати цукор (150 г на 1 л). Через місяць, коли розчинений цукор з’єднається зі спиртом, вино стає приємним на смак. Чим довше вино витримувати (при температурі 6-8°С), тим кращим буде смак.

Вино з бузини

І рецепт

3 кг ягід бузини, 1 кг цукру, 3 л води, 5 г лимонної кислоти, 4 бутончики гвоздики, шматочок кориці, дріжджі або 150 г родзинок.

Ягоди промити, очистити від плодоніжок і розчавити. Додати приблизно 100 г цукру, лимонну кислоту і запарити 2 л окропу. Розмішати, додати прянощі і варити 15 хвилин. Після охолодження процідити через полотнину, здавити сік і перелити в бутель. Додати сироп (приблизно 900 г цукру розвести в 1 л води), заброджені дріжджі і закрити бутель бродильною пробкою. Після закінчення бродіння злити рідину з осаду, ще трохи залишити для бродіння і розлити в пляшки.

Іноді під час приготування соку додають ще 150 г родзинок і тільки потім залишають для бродіння (разом з родзинками).

ІІ рецепт

2 кг ягід бузини, 5 л окропу; на 4,5 л соку — 5 склянок цукру, 0,5 ст. л. дріжджів, 7 г імбиру, 225 г родзинок.

Робити так само, як і вино з ревеню.

Виноградне вино

10 л виноградного соку, 300 г винних дріжджів.

Виноградний сік поставте для бродіння в сулії, заповнивши її на 2/3 і додавши винні дріжджі у співвідношенні 2-3% від обсягу сусла. Ємність поставте в темне місце, де підтримується температура 20-22°С, закрийте спеціальним водяним клапаном — корком з отвором і гумовою трубкою. В отвір вставте трубку, загерметизуйте пластиліном, щоб не проходило повітря, і опустіть її кінець у склянку із чистою водою.

Процес бродіння вина спершу піде бурхливо, на поверхні сусла утвориться густа піна, пухирці вуглекислого газу, що виходять із трубки, вируватимуть у чистій воді. Через 10-12 днів активність має вщухнути. В такому стані нехай постоїть 1,5-3 місяці. Коли верхні шари вина почнуть освітлятися, вуглекислий газ майже зовсім перестане виділятися, на дні утвориться осад. Якщо хочете насолодитися молодим вином, терміново знімайте його з осаду. Отримане вино знову залийте в сулію з клапаном і дайте мляво побродити ще 1-3 місяці при t 10-12°С. Це найвідповідальніший період, коли формується букет натурального вина. Потім перелийте вино в чисту тару й зберігайте 2 місяці в прохолодному місці. Вино вибродило без цукру, тобто насухо. Тому вийшло сухе столове вино. Якщо ви хочете приготувати десертне, солодке вино (відсоток вмісту цукру в ньому більший на 10-15%), то в сусло додавайте цукор з розрахунку 50 г на 1 л, далі процес — звичайний. Після освітлення вина в прозоре вино додають цукор (160-200 г на 1 л вина).

Журавлинова наливка

Журавлина — 3 л, цукор — 1,5 кг, спирт — 2,5-3 л.

У 3-літрову банку насипати журавлини по вінця і розчавити товкачиком. Насипати цукор, потім залити спиртом по вінця і старанно перемішати. Банку накрити фольгою і поставити в темне прохолодне місце. Раз на три дні перемішувати. Наливка готова через три тижні. Але чим довша витримка, тим краще. Зливати через марлю. Міцність 55-60°.

Калинова

200 г соку калини, 150 г цукру, 1 л горілки, 1 склянка води.

Цукор розчинити у воді, додати сік калини і горілку, витримати 2 дні.

Слив’янка

У бутель із широкою шийкою насипати вщерть стиглих слив угорок і залити горілкою так, щоб вона покрила сливи. Поставити в темне місце на 6 тижнів, щільно закривши бутель. Після цього злити всю горілку, а сливи засипати цукром — скільки ввійде. Знову бутель закоркувати. Через 2 тижні злити сироп, що утворився, і змішати з раніше злитою горілкою. Профільтрувати, розлити в пляшки і добре закоркувати. Зберігати в холодному місці. Слив’янка буде готова через 6 місяців.

Тернівка

5 кг терну, 2,5 кг цукру, 4,5 л горілки.

5 кг стиглого терну, добре промитого й обсушеного, покласти в бутель і пересипати цукром. Зав’язати марлею і поставити на сонце на 6 тижнів. Коли терен перебродить, влити в нього 0,5 л горілки і дати постояти 4 місяці. Процідити наливку, влити 4 л горілки, все вилити в емальовану каструлю, закип’ятити, остудити, розлити по пляшках, щільно закоркувати. Пляшки поставити в ящик, засипати сухим піском і тримати в сухому прохолодному місці. Наливка буде готова через 6 місяців.

Наливка «чорноплідно-вигідна»

1 склянка ягід чорноплідної горобини, 1 склянка вишневого листя, 400-500 г цукру, 1 ст. л. лимонної кислоти, 1,5 л горілки.

Ягоди, вишневе листя і цукор варити 35 хвилин в 1,5 л води. Додати лимонну кислоту. Кип’ятити ще 1-2 хвилини. Злити суміш у 3-літрову банку. Туди ж влити 1,5 л горілки. Дати охолонути і можна вживати.

Лікер плодово-ягідний

300 г ягід, 150 г цукру, 150 мл води, 100 мл спирту.

Варити ягоди треба довго: м’які — 2 год., тверді (аронія, брусниця, журавлина) і напівм’які плоди — 3-3,5 год.

Зварити сироп з цукру і води, додати ягоди і варити 2-3,5 год. Потім трохи остудити, профільтрувати (через марлю, густе сито) і додати спирт. Лікер слід настояти якомога довше. Зникає спиртовий запах, з’являється ягідно-лікерний аромат.

Лікер виноградний

Змішуємо 1 л горілки і 1 л виноградного соку, додаємо 1 кг цукру, 1 ст. л. чаю, 5 лаврових листків, 5 горошин чорного перцю, 0,5 ч. л. ваніліну. Настоюємо 5-6 днів, регулярно помішуючи. Проціджуємо — і напій готовий.

* * *

1 кг винограду сорту «Лідія» чи «Ізабелла», 300 шт. листочків вишні, 5 л води, 8 ч. л. лимонної кислоти, 1 кг цукру, 0,5 л спирту.

Своєрідного смаку й аромату цьому лікеру надають листочки вишні. Ягоди винограду і вишневе листя залити водою і кип’ятити 30 хв. Як постоїть добу — відцідити, додати лимонну кислоту й цукор і варити ще 30 хв. Коли вистигне, влити 0,5 л спирту.


Обов’язково

  • Між пробкою і поверхнею вина слід залишати проміжок завтовшки три пальці — інакше пляшки тріскають. Пробки потрібно брати щораз нові і такого розміру, щоб вони входили в шийку пляшки якомога тугіше. Потім пробку обрізають на рівні шийки і заливають сургучем.
  • Там, де зберігається вино, не повинно бути продуктів і речовин з різким запахом, оскільки, незважаючи на сургуч, вино вбирає всі сторонні запахи.
  • Класти пляшки треба так, щоб вино торкалося до пробки
Категорія: Готуємо дома | Додав: hacker (17.11.2010)
Переглядів: 26481 | Теги: Домашні справи | Рейтинг: 2.0/11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Погода

» Новини

» Перевести сайт

» Котра година?

» Пошук

» Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

» Наше опитування
Україні варто хилитися до:
Всього відповідей: 113

» Міні-чат
200

» Друзі сайту
Кам'янець-Подільський Онлайн, Каменец-Подольский Онлайн КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ сайт Ділові Дунаївці Сайт Чорнянської ЗОШ Нафаня - сайт для родителей и их малышей Петриківська СЗШ

» Каталоги, рейтинги
Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов Каталог веб ресурсів Каталог сайтов

» Хмарка тегів

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Счетчик PR-CY.Rank
Copyright MyCorp © 2018